Izraelio futbolo asociacija

(Europos futbolo duomenų bazė)
Izraelio futbolo asociacija
ההתאחדות לכדורגל בישראל‎
HaHit'aḥdut leKaduregel beIsrael
Israel football association new.jpg
Įkurta 1928
Primta į FIFA 1929
Primta į UEFA 1994
Prezidentas Avi Luzon

Izraelio futbolo asociacija (Hebrajų kalba: ההתאחדות לכדורגל בישראל) yra Izraelio futbolą vykdanti institucija, organizuojanti futbolo lygas: Ligat ha'Al, bei žemesnes lygas, Izraelio futbolo taurę ir Izraelio vyrų futbolo rinktinę. Asociacija įkurta 1928 m. rugpjūtį britų mandatu, kaip Izraelio-Palestinos futbolo asociacija.

FIFA nare tapo 1929 m. birželio 6 d. Pirmoji lyga buvo surengta 1932 m. 1956 m. buvo priimta į Azijos futbolo konfederaciją. Septinto dešimtmečio pirmoje pusėje buvo išmesta iš konfederacijos dėl politinių sumetimų, nes arabai ir musulmonai atsisakydavo žaisti prieš Izraelį. Daugiau nei dvidešimt metų asociacija nepriklausė jokiai konfederacijai ir tik laikinai iki 1994 m. žaidė OFC ir UEFA varžybose. Vėliau tapo pilnaverte Europos futbolo federacijų asociacijos nare. Nors Izraelis yra Azijoje, bet dalyvauja įvairiose UEFA, Europos futbolo čempionate ir FIFA Pasaulio taurėje kaip Europos dalis.

Taip pat skaitykite

Nuorodos

Panaudotas 2011 m. gruodžio 30 d. CC-BY-SA turinys iš lietuviškosios Vikipedijos straipsnio "Izraelio futbolo asociacija".

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 151% (+3116-0=3116 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-1046=-1046 wiki spaudos ženklai).