Škotijos futbolo asociacija

(Europos futbolo duomenų bazė)
Škotijos futbolo asociacija
Scottish Football Association
Scottish football association logo.png
Įkurta 1873
Primta į FIFA 1910
Primta į UEFA 1954
Primta į IFAB 1886
Prezidentas George Peat

Škotijos futbolo asociacija (angl. Scottish Football Association; dar žinoma kaip SFA) yra Škotijos futbolą vykdanti institucija.

Asociacija neorganizuoja Škotijos Premier lygą, pirmą divizioną, antrą divizioną, trečią divizioną, bet skiria teisėjus tam darbui.

Škotijos futbolo asociacija yra antra seniausiu pasaulyje futbolo asociacijų, kuri buvo įkurta 1873 m. kovo 13 d., ir yra viena iš narių, kartu su FIFA, Anglijos Futbolo Asociacija, Velso futbolo asociacija ir Šiaurės Airijos futbolo asociacija, kurios atsakingos už futbolo, kaip žaidymo taisykles. SFA nuo 1910 m. yra FIFA narė ir viena iš UEFA įkūrėjų, įsikūrusi Hampden Park Glazge, kuriame yra ir Škotijos futbolo muziejus.

Škotijos futbolo asociacija kontoliuoja Škotijos vyrų futbolo rinktinę. Atsakinga už kasmetines Škotijos futbolo taurės ir Škotijos jaunimo taurės varžybas, bei vykdo kitas pareigas susijusias su futbolu Škotijoje.

Atsakingas asmuo

Asmuo atsakingas už SFA vykdo futbolo vystimą, administraciją ir discipliną. Pagrindinės pareigos yra paskirti ar atleisti Škotijos rinktinės trenerį.

Škotijos futbolo rinktinės

Asociacija atsakinga ne tik už Škotijos vyrų futbolo rinktinę, bet ir kontroliuoja B rinktinę, U-21, U-19, U-18 ir U-17 rinktines. Taip pat pusiau profesionales rinktines, bei Škotijos moterų futbolo rinktinę ir U-19 rinktinę.

Nuorodos

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 185% (+4827-0=4827 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-2215=-2215 wiki spaudos ženklai).