San Marino aukščiausioji futbolo lyga

(Europos futbolo duomenų bazė)
Wikipedia
San Marino aukščiausioji futbolo lyga
Įkurta 1985 m.
Sistema San Marino futbolo sistema
(1-asis pirmenybių lygmuo)
Oficiali svetainė http://www.fsgc.sm
Foot.dk http://foot.dk/Sanmester.asp
Rsssf.com http://rsssf.com/tabless/sanmchamp.html
Soccerway.com http://www.soccerway.com/national/san-marino/campionato/
Webalice.it http://www.webalice.it/claudionicoletti1/Final%20tables/san%20marino%20final%20tables.htm

San Marino aukščiausioji futbolo lyga – mėgėjų futbolo turnyras, vykstantis San Marine kaip aukščiausioji lygio pirmenybės šalies mastu. Kadangi šalis yra labai maža (nuo vienos sienos iki kitos ne daugiau kaip 10 km), o klubų yra 15, tai rungtynės vyksta ne klubų aikštėse (jų klubai tiesiog neturi), o aikštę parenkant atsitiktinai iš 6 stadionų. Visos rungtynės vyksta Stadio Olimpico stadione.

Istorija

Nors San Marino futbolo federacija įkurta dar 1931 m., tačiau oficialios pirmenybės prasidėjo tik 1985 m. prižiūrint FIFA. Tai buvo įprasto formato pirmenybės tarp 17 komandų. Joms pasibaigus, 1986 m. komandos suskirstytos į dvi lygas – aukščiausiąją A1 (9 komandos) ir žemesniąją A2 (8 komandos). 1987 m. pavasarį po A1 lygos reguliaraus sezono sekė 4 stipriausių komandų atkrintamosios varžybos. Rudenį A1 divizione įtraukta jau 10 komandų (žaidė 2 ratais), A2 divizione – likusios 6 komandos (3 ratais). 1988 m. pavasarį išnyko įprastinis lygų rangavimas – nors reguliarūs sezonai vyko A1 ir A2 lygose atskirai, bet po to dėl čempiono vardo kovojo keturios A1 ir dvi A2 lygų komandos; be to, imta taikyti unikali atkrintamųjų varžybų sistema – komanda pasitraukia iš varžybų pralaimėjus ne vienerias rungtynes, bet dvejas. Dėl to 6 komandų atkrintamasis turnyras vyko net 6 etapų sistema (5-asis etapas prilygintas pusfinaliui, 6-asis – finalui).

Tokia čempionato sistema nusistovėjo ir nesikeitė iki pat 1996 m., kai įvyko paradoksas – atkrintamąsias varžybas laimėjo ir čempionu tapo AC Libertas klubas, kuris pirmenybes pradėjo ne aukščiausiojoje, bet I lygoje (precedento neturintis atvejis Europoje). Dėl to tų metų rudenį pakeista reguliaraus sezono tvarka – pirmenybės vyko dviejose lygiavertėse (A ir B) grupėse po 8 komandas, o pavasarį dėl čempionų vardo kovojo po 3 geriausias komandas iš kiekvienos grupės ta pačia unikalia atkrintamųjų varžybų sistema. Tačiau unikalumas išlaikytas ir reguliariajame sezone – komandos sužaisdavo su savo grupės komandomis po dvejas rungtynes, su kitos grupės – po vienerias (viso po 22). Grupių sudėtis kasmet keisdavosi. 2000 m. GS Dogana prisijungė prie SS Juvenes klubo, todėl nuo tol grupėse yra po 8 ir 7 komandas.

Pavadinimų kaita

  • 1985 m. – Serie A1
  • 1996 m. – Campionato Dilettanti


Čempionai

Metai Komanda R + = Įv+ Įv– Tšk.

Nuorodos


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 239% (+6626-0=6626 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-3848=-3848 wiki spaudos ženklai).