Antalyaspor PFT

(Europos futbolo duomenų bazė)
(Nukreipta iš SK Antalya)
Wikipedia
Turkijos vėliava Turkija Antalyaspor PFT
Įkūrimas 1966 m. liepos 2 d.
Miestas Antalija
Lyga
(nuo 2015 m.)
Turkijos aukščiausioji futbolo lyga
http://int.soccerway.com/teams/country/club/2236
Lyga Vieta Zona
http://www.weltfussballarchiv.com/club_profile.php?IDD=1100
http://foot.dk/VisTyrklub.asp?ID=5 Using "Foot.dk" as property chain is not permitted during the annotation process.


Istorija

Klubas įkurtas sujungus tris mėgėjų komandas – Yenikapi SuSpor, Ilk Isikspor ir Ferrokromspor. Komanda iškart pateko į I lygą, tačiau į aukščiausiąją negalėjo patekti 16 metų, iki 1982 m. Tris sezonus komanda žaidė aukščiasiojoje lygoje, tačiau nepakilo aukščiau 14-osis vietos ir vėl iškrito žemyn, kur I lygoje jie pražaidė apie 10 metų, iki XX a. pabaigos. Tada klubas įsitvirtino aukščiausiojoje lygoje ir 2000 m. pateko į Turkijos taurės finalą, kur tik po pratęsimo 3-5 pralaimėjo „Galatasaray“ ekipai. Tai suteikė teisę Antalijos klubui žaisti UEFA taurėje.

Debiutas Europoje buvo nesėkmingas. Nors iš pradžių turkai sėkmingai įveikė FK Ganca klubą, po to jie namuose įveikė Brėmeno „Werder“ 2-0. Po tokio sensacingo pralaimėjimo vokiečiai susiėmė ir atsakomosiose rungtynėse įveikė turkus net 6-0. Vėliau beveik 10 metų Antalijos klubas blaškėsi tarp aukščiausiosios ir I lygų, nepretenduodamas į aukštas vietas.

2010 m. klubas buvo pervadintas ir pakeitė savo plėtros kryptį, kurią lėmė naujasis klubo vadovas Gultekin Gancar, turtuolis, gimęs Antalijoje ir praturtėjo prekybos centrų statybos versle. Tuomet klubas ėmėsi tokios taktikos: pakviečiamas labai gerai žinomas užsienio žaidėjas savo karjeros pabaigoje, tada su juo sudaroma vienerių metų sutartis, aktyviai parduodama su žaidėju susijusi atributika, o po metų žaidėjo atsisakoma ir ieškoma naujo. Nors tokia politika ir neatnešė sportinių rezultatų, tačiau gerbėjai laimingi, kai jų komandoje žaidžia „užgesusios žvaigždės“. Pavyzdžiui, komandoje žaidė čekas Milos Baros, rezultatyviausias 2004 m. Europos čempionato žaidėjas.

2013–2014 m. sezoną klubas vėl praleido I lygoje, kurioje užėmė tik 6-ąją vietą. Tai suteikė jam teisę žaisti pereinamajame turnyre dėl vietos aukščiausiojoje lygoje. Pusfinalyje Antalijos komanda laimėjo prieš Adanos „Demirsport“, o finale po baudinių serijos nugalėjo Samsuno klubą. 2015 m. Antalijos klubas pasirašė sutartį su kamerūniečiu Samuel Etoo, į kurio pristatymą atėjo per 1000 žmonių. Nors gali pasirodyti, kad Antalija kuria superklubą, tačiau tai daroma tik dėl komercinių tikslų - klubui reikia, kad naujoji 33 tūkstančių vietų sporto arena, atidaroma 2015 m. rudenį, atsipirktų nuolatos ją užpildant. Buvo bandoma taip pat įsigyti tokias karjerą baigiančias žvaigždes kaip Ronaldinho, Francesco Totti ir Roman Pavlucenko, tačiau nepavyko, nors Antalijos klubui tai padarė didelę reklamą.[1]

  • 1966 m. – Antalyaspor SFTSAS
  • 2010 m. liepos 20 d. – Medical Park Antalyaspor AS
  • 2014 m. birželio mėn. – Antalyaspor PFTUEFA varžybos

Sezonas Taurės turnyras
Čempionų Taurių UEFA
2000–2001 m. 1/64 f.
Kartai 0 0 1
Pasiekimas 1/64 f.
Intertoto taurė
Turnyras Įveikta etapų Pasiekimas
1996 m. 0 1/4 f.
1997 m. 0 1/4 f.

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 121% (+35-0=35 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-6=-6 wiki spaudos ženklai).